Strona tytułowa Od Wydawcy Zawody, Targi, Kursy Wyniki Słownik jezdziecki
Humor i Aforyzmy Recenzje Zawodnicy, Trenerzy, Dzialacze Strony WWW Poprzednia strona

Ulla Salzgeber na wałachu Rusty podczas CHI Berlin 2000

Niemcy zdominowali Finał Pucharu Świata

Ulla Salzgeber z Niemiec na koniu Rusty wygrała 16. edycję Finału Pucharu Świata w Ujeżdżeniu, który rozgrywany był w duńskim Aarhus. Wyprzedziła ona swoich kolegów z drużyny Isabell Werth na Anthony FRH oraz Rudolfa Zeilingera na Livijno. Jedenastą pozycję wywalczyła reprezentantka polski Małgorzata Morsztyn na Donostio, która zastąpiła w finale zwyciężczynię ligi Europy Centralnej, Rosjankę Ninę Menkową. Zawodniczka reprezentująca na co dzień  barwy LKJ Lewada Zakrzów i trenowana przez Andrzeja Sałackiego uzyskała wynik 62,98% w programie skróconym Grand Prix oraz 65,81% w programie dowolnym.

Zwycięska para wykonała bardzo dobry program dowolny Grand Prix do muzyki, za który otrzymała wspaniały wynik 81,24%. Drugie miejsce w konkursie zajęła Isabell Werth na 15-letnim wałachu Anthony FRH, która uzyskała 79,16%. Trzeci był Rudolf Zeilinger na hanowerskim wałachu Livijno - 78,55%, który zajął drugie miejsce w programie skróconym Grand Prix.